ارتباط کرونا با دام
ارتباط کرونا با دام

تاثیر کرونا بر دام زنده

آیا کرونا بر دام زنده تاثیر می گذارد؟ این سوال ممکن است برای دامداران و مصرف کنندگان گوشت دام زنده به وجود بیاید که تاثیر کرونا بر گوسفند زنده چگونه است؟. همانطور که می دانید بیماری کرونا یکی از بیماری هایی است که راجع به آن هشدار های فراوانی به افراد داده شده. از این رو با توجه به این هشدار ها و رعایت احتیاط جهت عدم ابتلا به این بیماری، باید نکاتی را مورد توجه داشته باشید. که بررسی تاثیر این بیماری بر گوشت مصرفی و دامی که مورد پرورش دامداران می تواند یکی از این نکات باشد.

تاثیر کرونا بر گوسفندان

به دلیل خطرناک بودن این بیماری و میزان همه گیری در جوامع، همواره هشدار های مختلفی ارائه شده است که از جمله این موارد می توان به هشدار عدم تماس انسان با حیوانات اشاره نمود. چرا که در برخی از موارد گزارش هایی مبنی بر ابتلای حیوانات و یا ریشه یابی این بیماری در حیوانات ارائه شده است. بنابراین ممکن است با توجه به این موضوع، برخی افراد برای خرید گوسفند و یا پرورش آن در این وضعیت شک داشته باشند و این سوال در ذهنشان پدیدار شود که چگونه در وضعیت کرونا گوسفند بخریم؟ در همین رابطه در ادامه اطلاعات بیشتری در این رابطه ارائه خواهیم داد.

تاثیر کرونا بر گوشت گوسفند
تاثیر کرونا بر گوشت گوسفند

کرونا تا کنون جان میلیون ها نفر ( طبق آمار اعلامی 2 میلیون نفر ) را گرفته است و سبب تعطیلی بخش های بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان شده است. شروع این بیماری از چین بوده و در گزارش های مختلفی همواره انتقال این ویروس از حیوان به انسان گزارش شده است و این مورد سبب شده است تا افراد در مواردی همچون خرید مرغ و خروس زنده و حتی دام زنده نیز شک داشته باشند که به این ویروس آلوده نباشد.

انتقال کرونا از دام و طیور به انسان

با توجه به شایعات و صحبت های مختلف که افراد بیشتر بر طبق نظر خود این موارد را بیان می کنند، باید گفت که تا کنون هیچ موردی از انتقال ویروس کرونا از طیور به انسان و همچنین از دام اعم از بز و گوسفند و گاو و … گزارش نشده است. بنابراین می توانید نسبت به خرید موارد مورد نظر خود از مراکز سالم و بهداشتی اقدام نمایید. عزیزانی که به شغل دامداری مشغول هستند می توانند با خیال راحت به ادامه این شغل مشغول شوند و آن دسته از افرادی که به دنبال خرید دام برای استفاده از گوشت و … نیز هستند می توانند با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.

توصیه های بهداشتی

در برخی موارد ممکن است در اثر عطسه و یا سرفه، ویروس بر روی دام بنشیند و از طریق دست زدن به دام توسط سایرین و … این ویروس به انسان منتقل شود، که این مورد مربوط به انتقال ویروس از دام به انسان نیست و در این صورت دام فقط نقش سطح حاوی ویروس را ایفا می کند . هیچ موردی در رابطه با انتقال از دام و طیور به انسان تا کنون در جهان گزارش نشده است و می توانید با اطمینان خاطر نسبت به خریداری و پرورش این موارد اقدام کنید.

در رابطه با تاثیر کرونا بر دام زنده باید گفت که از نظر بهداشتی باید گوشت و مرغ مصرفی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری به صورت کامل پخته شود. که البته با توجه به اینکه در غذا های ایرانی خام خوری وجود ندارد و موارد به صورت پخته مصرف می شوند، بنابراین نگرانی خاصی در این رابطه وجود نخواهد داشت. گوسفند سالم و بهداشتی را از ما بخواهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.