خرید دام مهربان
خرید دام مهربان

گوسفند مهربان

نژاد گوسفند مهربان یکی دیگر از بهترین نژاد گوسفندان ایرانی می‌باشد. که ما در این مطلب از سایت شیپ 98 به بررسی و تحلیل بیشتر شرایط زندگی و همچنین خصوصیات فیزیکی آن خواهیم پرداخت. تا اطلاعات دقیقی را درباره این دام در اختیار شما قرار دهیم. نژاد های متنوعی از گوسفند زنده در ایران پرورش داده می‌شوند. که هر کدام از این نژادها دارای خصوصیات مختلفی هستند، و همچنین در شرایط مختلف آب و هوایی نیز زندگی می‌کنند.

به این دلیل شناخت انواع نژاد گوسفند می‌تواند برای یک دامدار و کسی که به دنبال قربانی کردن است بسیار مهم باشد. زیرا با انتخاب درست شما می‌توانید هم از گوشت با کیفیتی بهره ببرید و هم سود بیشتری را در دامداری به دست بیاورید.

گوسفند نژاد مهربان

گوسفند نژاد مهربان همانطور که در بالا نیز ذکر شد. به عنوان یکی از برترین و بهترین نژادهای ایران شناخته می‌شود. این نوع گوسفند به دلیل اینکه همچون گوسفند نژاد افشاری به عنوان یک گوسفند گوشتی شناخته می‌شود بیشتر دامداران به پرورش و پروار بندی آن می‌پردازند. تا از این طریق بتوانند به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنند. در این بین کسانی که به دنبال پرورش گوسفند و دامداری هستند باید به خوبی به شناسایی و شناخت ویژگی‌های انواع گوسفند بپردازند. تا با انتخاب درست و صحیح جلوی متضرر شدن خود را بگیرند.

نژاد گوسفند مهربان
نژاد گوسفند مهربان

زیست گاه 

در ایران انواع نژاد گوسفند قرار دارد، که هر کدام از این نژادها در زیست بوم و زیستگاه خاص به خود زندگی می‌کنند. و با تطبیق خود با شرایط آب و هوایی یک منطقه توانسته‌اند به زاد و ولد نیز بپردازند. البته ما در مطالب قبلی نیز مانند گوسفند افشار، گوسفند مغانی، گوسفند کردی و … توانسته‌ایم بهترین نژاد گوسفندان ایران را مورد بررسی قرار دهیم و گوسفندان متعلق به زیست بوم های متنوع را خدمت شما معرفی کرده ایم. 

در این مطلب نیز می‌خواهیم زیستگاه و محل زندگی گوسفند مهربان که یکی از نژادهای گوشتی ایران می‌باشد را مورد بررسی قرار دهیم. زیست گاه اصلی این دام در ایران شهر همدان می‌باشد. که در حال حاضر این نوع نژاد گوسفند در شهرهای زنجان و کردستان نیز دیده می‌شوند. گوسفندان مهربان به دلیل گوشتی بودن و همچنین درصد بالای دو قلو زایی از محبوبیت بسیار زیادی در بین دامداران این مناطق برخوردار هستند. 

ویژگی‌های اندامی و ظاهری

این نوع گوسفند دارای ویژگی‌ها و خصوصیات بسیار خاصی است. دام نژاد مهربان دارای بدن کشیده و بسیار زیبایی می‌باشد. که از قد و اندازه متوسط به بالا برخوردار است. که همین امر نیز باعث شده تا گوسفندان این دسته از وزن بالایی برخوردار باشند.

قوچ مهربان
قوچ مهربان

در این نوع دام، سر و گردن گوسفندان اغلب بدون مو و پشم است. همچنین در نوع قوچ اغلب دارای شاخ و در نوع میش فاقد شاخ می‌باشند. همچنین از دیگر ویژگی های این گوسفند، این نکته می‌باشد که دارای دنبه بسیار بزرگی هستند که قسمتی از دنبه آن نیز فاقد پشم و مو است. رنگ این دام نیز اغلب به رنگ مشکی و قهوه‌ای روشن و تیره می‌باشد.

وزن گوسفند نژاد مهربان

گوسفند مهربان به دلیل داشتن اندام و اندازه بزرگی که دارد دارای وزن بسیار زیادی نیز هست. به این صورت که در ایران این دام را به عنوان یک گوسفند گوشتی می‌شناسند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که گوسفندان مهربان هم برای پروار بندی و هم برای زاد و ولد بسیار مناسب هستند. به این صورت که گوسفندان نر یا همان قوچ برای کیفیت گوشت نگهداری می‌شوند. زیرا در زمان کوتاهی می‌توانند وزن بسیار زیادی را به دست بیاورند.

همچنین نوع ماده گوسفند نژاد مهربان یا همان میش برای زاد و ولد و همچنین محصولات لبنی بسیار کاربرد دارند. زیرا میزان دوقلو زایی در بین نژاد مهربان بسیار زیاد می‌باشد. و کیفیت محصولات لبنی این نوع نژاد نیز بسیار بالا می‌باشد. و تمام این دلایل باعث شده است تا این نوع نژاد گوسفند در بین دامداران از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.

بره

با توجه به اینکه این نژاد در دسته گوسفندان گوشتی قرار دارد و توانایی این را دارند تا در بازه زمانی کوتاهی، رشد زیادی داشته باشند. از این رو خرید بره مهربان می تواند برای دامداران بسیار به صرفه و مناسب باشد. چرا که وزن گوسفنده زنده در این نژاد در صورت مساعد بودن شرایط می تواند بالا برود و در نتیجه در صورت ذبح، بازدهی گوشتی لاشه بیشتر باشد. بره ها نیز با توجه به ژنتیک خاصی که دارند، در هنگام تولد و در بعد از دوره شیرخوارگی وزن قابل توجهی کسب می کنند و می توانند بسیار سریع به وزن دلخواه برسند تا برای فروش و پروار بندی و در نهایت ذبح یا نگهداری آماده شوند. 

گوسفندان مهربان
گوسفندان مهربان

خرید 

امروزه مراکز فروش گوسفند زنده بسیار زیادی در ایران وجود دارد که به عرضه انواع نژاد گوسفند زنده می‌پردازند. اما شما باید برای خرید گوسفند نژاد مهربانی به مراکز معتبر و بهداشتی عرضه دام زنده مراجعه کنید. تا با خیال راحت به تهیه تکی و عمده گوسفند نژاد مهربانی بپردازید. در این بین مرکز کشتار دام زنده به عنوان معتبرترین مرکز عرضه گوسفند زنده در تهران و ایران فعالیت می‌کند. که شما می‌توانید با مراجعه به این کشتارگاه با خیال راحت به خرید و ذبح گوسفند مورد نظر خود بپردازید.

قیمت گوسفند نژاد مهربانی در تهران

تهران به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای مصرف کننده گوشت قرمز شناخته می‌شود. و همین دلیل باعث شده تا مراکز مختلف عرضه گوسفند زنده زیادی در این شهر فعالیت کنند. و با قیمت‌های متفاوت به عرضه گوسفند مهربان بپردازند. اما در این بین شهرداری تهران برای جلوگیری از سوء استفاده به قیمت گذاری انواع نژاد گوسفند زنده پرداخته است. که شما می‌توانید با تماس با شماره‌های داخل سایت از قیمت گوسفند زنده مهربان و سایر نژاد ها در تهران باخبر شوید.

گوسفند مهربان یکی از اصیل‌ترین گوسفندان ایرانی شناخته می‌شود. که دارای ویژگی‌های ظاهری بسیار زیادی می‌باشد. به این دلیل ما در این مقاله توانستیم به صورت دقیق و جامع تمام ویژگی‌ها و قیمت گوسفند نژاد مهربان را مورد بررسی قرار دهیم. تا در این باره اطلاعات دقیقی را در مورد دامداران قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.