راه های چاق شدن گوسفند

چاق کردن گوسفند زنده – راه هایی برای چاق شدن گوسفندان

چاق کردن گوسفند زنده همواره یکی از دغدغه های دامداران و حتی خریداران دام می باشد که می خواهند پس از چاق شدن گوسفند نسبت به ذبح و استفاده از گوشت آن اقدام کنند. چاق شدن دام برای دامداران می تواند صرفه اقتصادی داشته باشد چرا که در هنگام فروش، گوسفندی با وزن بیشتر و جثه بزرگتر را به خریدار می فروشند و از این رو هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند، در همین رابطه همواره انواع روش پروار بندی را به کار می گیرند اما چگونه گوسفندان را چاق کنیم ؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم تا اطلاعات کاملی در این رابطه در اختیار داشته باشید.

روش های چاق شدن گوسفندان

دام های لاغر نه برای خریداران و نه برای دامداران موارد مناسبی نیستند که بخواهند روی آنها حساب کنند، چرا که همواره دام های لاغر را دام هایی حاوی بیماری می دانند که نمی توانند چاق شوند بنابراین با این تصور، هیچگاه خریداران به دنبال خرید دام لاغر نیستند و در صورتی که بخواهند دامی با مقدار گوشت کمتر خرید کنند نسبت به خرید بره زنده اقدام می کنند تا اینکه دامی بخرند که با وجود بالغ بودن لاغر باشد. بنابراین دامداران باید نسبت به چاق شدن گوسفندان خود اقدامات لازم را انجام دهند.

خرید دام چاق

با توجه به اینکه امروزه مواد غذایی صنعتی زیادی نیز برای پرورش و چاق کردن گوسفندان وجود دارد، دامداران می توانند به راحتی نسبت به افزایش وزن گوسفند اقدام کنند. البته قبل از به کار گیری روش های مربوط به افزایش وزن باید دلیل لاغر بودن دام را بیابید. در صورتی که دام مبتلا به انواع بیماری گوسفندان باشد، باید ابتدا نسبت به درمان بیماری به صورت کامل اقدام شود، سپس در ادامه راهکار های وزن گیری در نظر گرفته شود.

چاق شدن دام با تغذیه

یکی از دلایل لاغر ماندن دام می تواند بر اثر بیماری باشد بنابراین می توان گفت که با ریشه یابی مشکل و شناخت بیماری، می توان این مشکل را نیز برطرف نمود. دام بعد از درمان بیماری می تواند با تغذیه معمولی که برای سایر گوسفندان نیز در نظر گرفته می شود، به وزن ایده آل برسد و دیگر جزو دام های لاغر محسوب نشود.

راه دیگری که برای اکثر گوسفندان در نظر گرفته می شود، تقویت نوع تغذیه گوسفندان می باشد. به کار گیری مواد مقوی و مناسب در جیره غذایی می تواند سبب بروز تغییرات زیادی در وزن گوسفند زنده شود. به طوری که این روش برای گوسفندان با وزن مناسب نیز پاسخگو می باشد. به صورت کلی می توان گفت که انواع بیماری های مختلف از طریق تغذیه وادر بدن دام می شود بنابراین نوع تغذیه در عدم سلامت و حفظ سلامت دام و سایر فاکتور ها بسیار موثر باشد، بنابراین باید این مورد را بسیار مورد توجه قرار دهید.

خرید گوسفند چاق و سالم

خریداران دام همواره برای ذبح و استفاده از گوشت گوسفند، نسبت به خرید گوسفند چاق و با جثه بزرگ علاقمند هستند. در این رابطه باید گفت که مجموعه شیپ 98 با در نظر داشتن نیاز مشتریان عزیز، نسبت به فروش گوسفند چاق در تهران و کرج و سایر شهر ها اقدامات لازم را به عمل آورده است. برای خرید هر نوع گوسفندی با وزن های متفاوت می توانید با شماره های روی سایت در تماس باشید.

روش های چاق کردن دام

تقویت جیره غذایی

استفاده از علوفه مقوی و قدرتمند که دارای مواردی همچون شبدر و یونجه و … باشد در کنار استفاده از ویتامین های لازم برای حفظ سلامت دام و واکسیناسیون مناسب در زمان های درست می تواند تاثیرات بسیار زیادی در وزن و چاق شدن گوسفندان داشته باشد. پروار کردن دام می تواند تا حد زیادی دام را به وزن بالایی برساند. که در ابتدای مقاله می توانید با کلیک بر روی روش های پروار کردن نسبت به مطالعه مواد مصرفی در دوران پروار اقدام کنید و اطلاعات مفیدی در این رابطه به دست بیاورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.