فروش انواع مرغ و خروس زینتی
فروش انواع مرغ و خروس زینتی

انواع مرغ و خروس زینتی

انواع مرغ و خروس زینتی در دنیا وجود دارند که توسط افراد علاقمند به پرندگان نگهداری می‌شوند. درست است که مواردی همچون دام زنده و حتی مرغ و خروس زنده در اکثر مواقع برای استفاده از محصولات آنها همچون پشم، شیر و گوشت و تخم مرغ و … توسط افراد پرورش داده می‌شوند. اما در این میان برخی از افراد برای استفاده زینتی از این جانداران نگهداری می‌کنند. در همین رابطه در این مقاله برای اطلاع بیشتر شما از انواع مرغ و خروس موجود در جهان از نژاد‌های مختلف، قصد داریم تا شما عزیزان را با بهترین مرغ و خروس‌های زینتی آشنا سازیم.

معروف‌ترین نژاد مرغ و خروس زینتی

با توجه به اینکه انسان همواره در جهت رفع نیاز‌های خود در تلاش بوده است، بنابراین در جهت نگهداری از حیوانات برای استفاده از محصولات آنها قدم برداشته است. در همین راستا موجوداتی مانند مرغ و خروس و گاو و گوسفند و … برای استفاده از محصولات نگهداری می‌شوند و همواره بخش بزرگی از نیاز‌های انسان را برآورده کرده‌اند. اما در این میان برخی از نژاد‌ها وجود دارند که برای بهره وری از محصولات تولیدی آنها، نگهداری نمی‌شوند بلکه فقط برای زیبایی و به صورت زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نژاد‌های مرغ و خروس زینتی
نژاد‌های مرغ و خروس زینتی

افراد زیادی وجود دارند که با اهداف مختلف همچون حمایت از پرندگان و … نسبت به خرید مرغ و خروس زینتی اقدام می‌کنند. این افراد با خرید این نژاد نسبت به واکسینه کردن پرنده در برابر انواع بیماری و امراض مربوط به پرندگان اقدام می‌کنند، تا هیچ خطری متوجه این پرندگان نباشد. در ادامه چند نمونه از معروف‌ترین نژاد مرغ و خروس زینتی را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

مرغ و خروس نژاد ابریشمی

یکی از معروف‌ترین انواع مرغ و خروس زینتی را می‌توان نژاد ابریشمی دانست. در این نژاد پرندگان اصیل، کمتر از یک کیلوگرم وزن دارند. دارای پر‌های مو مانندی هستند که همچون الیاف ابریشم نرم و براق هستند. دلیل نامگذاری این نژاد را نیز می‌توان همین موضوع دانست. پر‌های این نژاد به طوری می‌باشد که مانع پرواز آنها می‌شود. مرغ ابریشمی نژادی عالی و تخمگذار می‌باشد. نژاد اصیل و خالص در این نوع دارای ریش انبوه، کاکل، پای پر دار هستند و در هر پای خود دارای 5 انگشت هستند.

قیمت مرغ ابریشمی
قیمت مرغ ابریشمی

دو نوع از این نژاد در بازار وجود دارد و معروفیت زیادی نیز دارند، نوع اول نژاد ابریشمی آمریکایی می‌باشد که دارای کاکل و گوشواره قرمز هستند. نوع دیگر نیز ابریشمی فرانسوی هستند که دارای گوشواره کبود است و در میان خریداران از محبوبیت بیشتری برخوردار است. وزن خروس در این نوع 1100 گرم و مرغ نیز 900 گرم می‌باشد.

مرغ و خروس زینتی فونیکس

دم بلند و زیبای خروس فونیکس سبب شده است تا این نژاد به عنوان یکی از محبوب‌ترین موارد در بین پرندگان زینتی شناخته شود. لازم به ذکر است که این نژاد یکی از قدیمی‌ترین نژاد‌های معروف و زینتی در بین انواع مرغ و خروس زنده می‌باشد. لاله گوش سفید رنگ و پاهای زرد رنگ و جثه کوچک تا متوسط این نژاد سبب شده است تا افراد زیادی خواهان نگهداری از این نژاد باشند.

خرید مرغ و خروس فونیکس
خرید مرغ و خروس فونیکس

وزن مرغ در این نژاد 4 پوند و وزن خروس فونیکس نیز در حدود 5 پوند می‌باشد. جوجه‌های تازه متولد شده در این نوع در ابتدا دارای رنگ قهوه‌ای هستند که در روی بدن لکه‌های خطی به صورت قهوه‌ای تیره وجود دارد. تخم مرغ‌های این نژاد نیز به صورت سفید رنگ و کوچک تز از حد معمول می‌باشد.

مرغ و خروس نژاد سبرایت

نژاد سبرایت با نام‌های دیگری نیز همچون نژاد جنگلی و مینیاتوری نیز شناخته می‌شوند. همچنین این نژاد را با نام نژاد جنگجو نیز می‌شناسند. نژاد سبرایت دو نوع اصلی با نام‌های سبرایت نقره‌ای و سبرایت طلایی دارند که با این نام‌ها در بازار شناخته می‌شوند. یکی از جنگجو‌ترین انواع خروس در این نژاد دیده می‌شود که همواره بر سر قلمرو خود با سایر خروس‌ها در حال جنگ است. مرغ و خروس در این نژاد از جثه کوچکی برخوردار هستند. وزن خروس در این نژاد در حدود 800 گرم و وزن مرغ نیز در حدود 600 گرم می‌باشد. همچنین تعداد تخمگذاری در این نژاد در حدود 180 تخم مرغ می‌باشد.

مرغ زینتی مینیاتوری
مرغ زینتی مینیاتوری

مرغ و خروس لهستانی

یکی از قدیمی‌ترین نژاد‌های مرغ و خروس زینتی که مربوط به سال 1475 میلادی می‌باشد و مبدا و خاستگاه اصلی آن کشور لهستان می‌باشد، نژاد لهستانی است. پای بدون پر و داشتن کاکل چتری در روی سر و رنگ بندی متنوع در هر نوع یکی از خصوصیات این پرندگان می‌باشد. در میان انواع مرغ زینتی و انواع خروس زینتی، این مورد از وزن بیشتری برخوردار می‌باشد. وزن خروس لهستانی 7/2 کیلوگرم و وزن مرغ لهستانی 3/2 کیلوگرم می‌باشد. 120 الی 180 تخم مرغ میانگین تولید سالیانه مرغ‌های این نژاد می‌باشد.

مرغ زینتی لهستانی
مرغ زینتی لهستانی

مرغ و خروس نژاد ژاپانیز

نام این نژاد برگرفته از خاستگاه آن یعنی جزیره‌ای در نزدیکی ژاپن می‌باشد و این نوع نیز دارای قدمت زیادی می‌باشد. برخی قدمت این پرندگان را به سال 1700 میلادی نسبت می‌دهند. تیپ و ظاهر این نوع همچون مرغ مینیاتوری می‌باشد و در مواردی دارای شباهت‌های زیادی می‌باشند. دم بلند داسی شکل در کنار کاکل ساده و پاهایی که در زیر پر‌های بدن مخفی شده است از جمله ویژگی‌های این نژاد می‌باشد.

انواع مرغ و خروس زینتی و معروف‌ترین نژاد مرغ و خروس زینتی در این مقاله به صورت کلی خدمت شما عزیزان معرفی گردید. در ایران نیز دوستداران این پرندگان نسبت به پرورش و نگهداری از این پرندگان اقدام می‌کنند. جهت خرید و مشاوره در رابطه با خرید مرغ و خروس زنده و خواص گوشت مرغ و خروس می‌توانید با شماره‌های روی سایت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.