قیمت گوسفند در ماه محرم
قیمت گوسفند در ماه محرم

پیش بینی قیمت گوسفند زنده

پیش بینی قیمت گوسفند زنده در بازار ایران را می‌توان یکی از مطالب بسیار پر طرفداری دانست. که ما در این بخش از مطالب سایت شیپ 98 به بررسی و تحلیل آن خواهیم پرداخت. تا اطلاعات بسیار جامعی را درباره قیمت گوسفند زنده در اختیار شما دامداران گرامی قرار دهیم. در طول چند سال اخیر قیمت طیور و دام دچار نوسانات مختلفی شده است. و ما نیز در این مطلب سعی بر این داریم که بتوانیم ارزیابی دقیقی را درباره قیمت دام زنده در اختیار شما قرار دهیم. تا شما در زمان و موقعیت خاص به خرید و فروش گوسفند بپردازید و دچار ضرر نشوید.

پیش بینی قیمت دام زنده

همانطور که اطلاع دارید به خاطر شرایط اقتصادی ایران در چندین ساله گذشته قیمت گوسفند زنده بسیار زیاد افزایش پیدا کرده است. و همین امر نیز باعث شده است تا افراد مختلفی وارد عرصه دامداری شوند. و به پرورش و نگهداری دام و طیور بپردازند. ما در این مطلب سعی داریم که قیمت دام زنده را مورد بررسی قرار دهیم، که آیا در آینده و در مراسمات مذهبی مانند عید قربان و محرم آیا قیمت گوسفند افزایش پیدا می‌کند؟. و افرادی که به دنبال قربانی دام هستند باید چه بکنند.

پیش بینی قیمت روز دام زنده

آنچه تا کنون مشخص بوده، این است که قیمت گوشت قرمز همواره در بازه زمانی های مختلف در حال افزایش بوده است. در مقاطع زمانی کوتاهی این قیمت کاهش نسبی داشته است و دوباره روند صعودی در پیش گرفته است. پیش بینی قیمت دام در سال 99 بر طبق باور بسیاری از کارشناسان که معتقد به افزایش قیمت بودند، همانطور بوده و در ماه های آخر سال نیز این روند بیشتر سیر صعودی داشته است.

پیش بینی قیمت انواع نژاد گوسفند

در ایران نژادهای مختلف گوسفند و دام وجود دارد. که هر کدام از این نژادها دارای ویژگی ظاهری و بدنی خاصی می‌باشند، که این ویژگی‌ها آنان را از سایر نژادها متمایز می‌کند. حدود 29 نژاد مختلف دام ایرانی در مناطق مختلف کشور وجود دارند، که توسط دامداران ایرانی نگهداری می شوند. علاوه بر این موارد نژاد های غیر ایرانی دیگری نیز همچون رومانف و … نیز در مناطق مختلف پرورش داده می شوند. 

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید : چرا مرغ و گوشت گران شد؟

در این بین قیمت نژادهای گوسفندان نیز بسیار متفاوت می‌باشد. و در چند سال اخیر نیز هر کدام از نژادهای گوسفندان میزان افزایشی در قیمت خود داشته‌اند. آن طور که پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک نیز دوباره شاهد افزایش قیمت بسیار زیاد گوسفند و دام خواهیم بود. البته شما برای اطلاع از قیمت انواع نژاد گوسفند می‌توانید با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید. و از قیمت دقیق انواع گوسفندان باخبر شوید.

قیمت گوسفند در عید قربان
قیمت گوسفند در عید قربان

پیش بینی قیمت گوسفند در عید قربان و محرم

ایران به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای اسلامی در جهان و منطقه شناخته می‌شود. که هر ساله در مراسمات مختلف مذهبی مردم برای اجابت حاجت خود در پیشگاه خداوند به قربانی گوسفند، گاو و گوساله زنده می‌پردازند. و این امر باعث شده در چنین مراسمات مذهبی چون عید قربان و محرم نیاز به دام زنده در سطح کشور چند برابر شود. اما سوال اینجاست که قیمت گوسفند برای عاشورا افزایش پیدا میکند؟

هر ساله نهاد های مرتبط با وارد کردن دام از کشورهای مختلف از افزایش بیش از حد قیمت گوشت قرمز جلوگیری می‌کنند. امسال نیز مانند سال‌های قبل پیش بینی می‌شود که نهادهای مربوطه با وارد کردن انواع نژاد دام در ایران، از افزایش سرسام آور قیمت گوسفند جلوگیری کنند. به این خاطر شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کشتار شیپ98 با قیمت مناسب و به صورت کاملا بهداشتی به تهیه گوشت مورد نظر قربانی خود بپردازید.

پیش بینی قیمت گوشت قرمز

قیمت دام در عید قربان در مناطقی همچون قم، تهران و سایر شهر های بزرگ با افزایش همراه خواهد بود. چرا که حجم تقاضا برای خرید دام در این مناطق بسیار زیاد می شود. راهکاری که برای جلوگیری از صعود کردن قیمت ها ارائه می شود، افزایش ارائه می باشد تا با فراوان بودن انواع دام گوشتی، امکان سودجویی بیشتر از قیمت مصوب و مقطوع برای افراد وجود نداشته باشد. 

بهترین نژاد گوسفندان برای قربانی کردن با قیمت مناسب

قیمت گوسفند و دام و همچنین نوع نژاد آن تاثیر بسیار زیادی بر روی انتخاب شما دارد. به این صورت که شما باید برای قربانی کردن بیشتر به نژادهای گوشتی توجه داشته باشید که می‌توانید با قیمت مناسب به تهیه و ذبح آنها بپردازید. در این بین گوسفندان نژاد افشاری، گوسفندان کردی، گوسفندان سنگسری و … از برترین نژادهای گوشتی در ایران به شمار می‌روند. که شما قادر خواهید بود با قیمت مناسب به خرید و قربانی کردن آنها بپردازید.

پیش بینی قیمت دام و گوسفند زنده امروزه به دلیل شرایط اقتصادی کشور بسیار سخت است. اما بر اساس تجربه‌ای که ما در این امر داریم به شما می‌گوییم در آینده نزدیک دوباره شاهد اوج گیری قیمت گوسفند خواهیم بود. چرا که تورم و وجود فشاری های سیاسی و اقتصادی بر کشور، دوباره سبب افزایش قیمت اقلامی همچون گوشت قرمز خواهد شد. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.